Road Blocker Ankara - Yak Güvenlik Geçiş Kontrol, Bariyer Sistemleri, Ankara, Ostim

Road Blocker Ankara

Road Blocker Ankara

Road Blocker; yüksek güvenlik gerektiren yerlerde geçiş kontrolünü sağlamak amacıyla tasarlanan bir hidrolik bariyer modelidir. Blok Bariyer Sistemi, dışarıdan gelebilecek terör eylemi veya suikast amacıyla içeri girmeye amaçlayan aracın geçişini engeller.

Anti-Terör özelliği sayesinde çok hızlı kalkabilen Rampa Bariyer özellikle; sınır güvenliği, emniyet müdürlükleri, askeri üsler gibi emniyet birimlerinde ve kamu binalarında tercih edilir. Diğer bariyer sistemleri ile birlikte çalıştığında etkisi daha da artacağı için tehlikeli yaya veya araçlı saldırılara karşı üst düzey güvenlik sağlamış olur.

Road Blocker montaj ve kurulumu için tecrübeli ve güvenilir bir firma seçilmesi gerekir. Montajı yapan firmanın, bariyer için gerekli teknik bilgileri verdikten sonra sistemi çalışır halde teslim etmesi uygundur. Ayrıca Road Blocker sisteminin düzgün çalışabilmesi için periyodik bakımlarının düzenli şekilde yapılması gerekir.

Road Blocker konusunda Ankara’da bulunan firmamız güçlü referans ve uzun yılların tecrübesi sayesinde bugüne kadar aldığı tüm projeleri %100 müşteri ve kurum memnuniyeti amacını koruyarak hızla ilerlemektedir. Hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşlarda tamamladığımız projeleri, referanslar sayfamızdan inceleyerek bariyer sistemi hizmetinde gerekli tüm tecrübe ve altyapıya sahip olduğumuzu görebilirsiniz.

Road Blocker sistemi hizmetinde Yak Güvenlik firması olarak uygun fiyata kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz. Blok Bariyerde; montaj, kurulum, model gibi fiyatı etkileyen birçok unsur vardır. Kesin ve net fiyat için firmamızla iletişime geçerek gerekli tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Road Blocker Nedir?

Elektro-hidrolik yüksek güvenlikli yol engelleyicileri, yaklaşan araçlar için etkili bir engeldir. Bu engeller, dışarıdan koruyucu bir önlem olarak tanınmayacak şekilde yere montajı yapılabilir. Gerektiğinde hızlı yaklaşan araçları hemen durdurmak için yol engelleyicileri birkaç saniye içinde kaldırılabilirler. Farklı boyutlarda ve direnç güçlerinde (standart boyut 3.0 metre) yol engelleyicileri sunmaktayız.

Road Blocker Sistemleri

Road Blocker Sistemleri, maksimum güvenilirlik için büyük kapasiteli bir sıvı haznesine sahip ayrı bir ağır hizmet tipi hidrolik güç paketi ile hidrolik olarak çalıştırılır. Güç paketi ve kontrol dişlisi genellikle çelik bir yol kenarına monte edilir ve yol engelleyici kamasının asıl kaldırılması, yol engelleyicinin ana yapısı içinde yeraltına monte edilen hidrolik silindirler vasıtasıyla yapılır. Sıvı, özel saha gereksinimlerine uyacak şekilde profesyonel olarak üretilen büyük delikli çelik örgülü hidrolik hortumlardan aktarılır. Hidrolik güç paketi, çok yüksek çalışma frekansına izin vermek için tek fazlı bir tahrik motoru veya üç fazlı bir motorla mevcuttur.  Bu, büyük otoparklar veya yoğun alanlar için idealdir.  

Road Blocker Sistemleri, hem kaldırma hem de indirme döngüleri boyunca hidrolik olarak çalıştırılır. Güverte plakası, güvenlik için kaymayı önleyici niteliklerle birlikte güç veren, 1 cm kalınlığında çelik kontrol plakasından yapılmıştır. Gömme montaj çerçevesi, geleneksel kutu kesit yapılarından daha fazla mukavemet sunan yumuşak çelik kanal bölümünden yapılmıştır ve komple montaj, pas ve korozyona karşı onlarca yıl koruma sağlamak için galvanize edilmiştir. Road Blocker Sistemlerinin ön etek kısmı standart olarak sarı ve siyah köşeli ayraçlarla renklendirilmiştir, bu da oldukça görünür ve anında tanınabilir, ancak sitenize uyacak herhangi bir renkte yol Road Blocker sunabiliriz.

Road Blocker Bariyer

Otomatik Yol Engelleyicileri, bir elektrik kesintisi olduğunda, güvenli bir şekilde yol engelleyicisi otomatik olarak alçalırken, güvenli bir yol engelleyicisi dik konumda kalacaktır. Yol kenarındaki kabin içinde bulunan bir tahliye vanasının gerektirdiği durumlarda alçalmaktadır. Road Blocker Sistemlerinin kurulumu da yangın alarm sistemine bağlanabilir, böylece engelleyici yangın alarm koşulları altında otomatik olarak alçalacaktır. Road Blocker Sistemlerimiz gereksinimlerinize uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır ve herhangi bir karayoluna veya güvenlik seviyesine uyacak şekilde neredeyse sonsuz bir genişlik ve kaldırma yüksekliği aralığında inşa edilebilir.

Kuruluma eklenebilecek diğer bir aksesuar da yangın düşürme anahtarıdır. Bu genellikle yüksek seviyede monte edilen ve acil servisler tarafından özel bir anahtarla bir Road Blocker’ı düşürmek için kullanılabilen özel bir anahtardır. Çoğu itfaiye aracı bu anahtarı standart olarak taşımaktadır. Tüm otomatik güvenlik sistemleri ile hidrolik Road Blocker erişim kontrol sistemi herhangi bir tür manyetik veya manyetik kartlar (ANPR) ses interkom, radyo vericileri, GSM/Cep Telefonu, otomatik plaka tanıma ya da basit bir düğme denetleyicisi dahil olmak üzere, kontrol edilebilir, ve genellikle tam araç güvenliği ve kırmızı/yeşil trafik ışıkları için indüksiyon döngü ile bir araç devam etmek için güvenli olduğunda bir göstergesi vermek için yüklenir.

Ankara Road Blocker

Ankara road blocker sistemleri günümüz koşullarında uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde uygulanmaktadır. Road blocker günümüzde sık kullanılmakta olan sistemlerden biridir. Çevre güvenliğini sağlamak maksadıyla kullanılmaktadır. Road blocker sistemleri araç ve yaya güvenliği açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Türkçe bir çok karşılığı varıdır yaygın bilinen adları ile, blok bariyer, yol kesici ve yol engelleyici şeklindedir. Araçların giriş ve çıkışının kontrolünü sağlama, yayaların, bisikletlerin ve motosikletlerin geçişini engelleyen mukavemeti yüksek malzemeden üretimi yapılmakta olan bir trafik kontrol aracıdır.

Şehir karmaşasını engelleyici özelliği ile bir çok şehirde kullanımı yaygındır. Ankara road blocker sistemlerine oldukça sık rastlanılır. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde can ve mal kayıplarını en aza indirmek için büyük fayda sağlayan road blocker sistemleri günümüzde sık tercih edilen bir kaza önleyici materyalidir. Kazaları önlemesindeki faydası ile oldukça sık tercih edilmekte olan sistemlerin bir çok faydasından sadece biridir. Çevre sağlığı ve insan güvenliği için oldukça önemli bir yere sahip olan bariyer sistemleri bir çok alanda güven ihtiyacını karşılamaktadır. Ankara road blocker sistemi açısından farklı seçenekleri sunabilen bir kent olarak her zaman adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Ankara Road Blocker Sistemi

Trafiğin ve insan nüfusunun yoğun olduğu Ankara da bir çok sorunun önüne geçmek maksadıyla road blocker sistemlerine talep oldukça fazladır. Türlü saldırı ve tehditlerinden korunmak için önemli rol oynar. Devlet binaları, petrol rafine tesisleri, askeri alanlar, havaalanları ve stadyumlar gibi çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Oluşacak sorunların önlenmesinde oldukça önemli bir yere sahip road blocker sistemleri kullanımdaki güvenilirliğiyle kendini kanıtlamıştır. Tüm bunlarla beraber oldukça dayanıklı olan sistemlerin düzenli olarak bir çok teste tabi tutularak nihai tüketici için sorun teşkil etmez. Ankara road blocker sistemi uygulamalarını sorunsuz bir şekilde hayata geçirmek için mutlaka profesyonel bir hizmet almak durumundasınız.

Kullanım alanına ve ihtiyaca yönelik bir çok modele de sahiptir. Farklı modellerde karşımıza çıkan sistemler ihtiyaçlar doğrultusunda uygun tercih yapılmalıdır. Hidrolik sistemlere sahip road blocker bariyerleri kısmi zamanlı araç geçişlerini engellemek için aşağı-yukarı iki fonksiyonlu hareket kabiliyetine sahiptir. Zemin üstü olarak kullanılan sabit road blockerler giriş ve çıkış engelleyici özelliğe sahiptir. Araç testlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Aracın dayanıklılığını test etmek için çarpma testleri road blocker sistemleri sayesinde sağlanır.

Araç testlerinde yüksek hızlara ulaşan araçları durduran road blocker sistemleri çevre için büyük bir güven unsuru olmaktır. Aynı zamanda uçurum ve şarampol kenarlarındaki bariyerler olası büyük tehlikelerden koruması ile insan yaşamı için oldukça önemli bir konumdadır. Tüm bu bilgiler ışığında Ankara road blocker sistemlerinin özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır.

Ankara Road Blocker Sisteminin Özellikleri

Kullanım alanına ve ihtiyaca göre özellik tercihleri mevcuttur. Özel boyutlarda üretimi yapılmakta olan sistemler kullanım alanının ölçülerine göre temin edilebilmektedir. Mukavemeti yüksek metalden üretimi yapılan sistemlerin ağırlığı sebebiyle güçlendirilmiş hidrolik sistemlerle donatılmış modelleri mevcuttur. Hidrolik sistemlerde buton ve uzaktan kumanda teknolojisi mevcuttur. Uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir.

Kullanıldığı metal itibari ile deforme ve çeşitli iklim şartlarına karşın son derece dayanıklıdır. Gece sürüşlerinde yollarda olan road blockerlerın fark edilmesini sağlayan reflektörler sayesinde sürücüleri olası kazalardan büyük ölçüde korumaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Ankara road blocker sistemlerinin geniş kapsamlı bir şekilde uygulanması noktasında profesyonel çözümleri sunabilen bir kent konumunda yer almaktadır.

Ürünlerimiz

İletişim

  • Adres: Melih Gökçek Bulvarı, Eminel İş Merkezi No:18/101 Yenimahalle-ANKARA
  • Telefon: 0 (312) 911 11 84
  • Fax: 0 (312) 911 11 85
  • E-Posta: info@yakguvenlik.com