Plaka Tanıma Sistemi Ankara - Yak Güvenlik Geçiş Kontrol, Bariyer Sistemleri, Ankara, Ostim

Plaka Tanıma Sistemi Ankara

Plaka Tanıma Sistemi Ankara

Plaka Tanıma Sistemi; yazılımın kameranın aktardığı görüntüyü işlemesi ve analiz etmesiyle çalışır. Analiz edilen araç plakaları sisteme veri olarak atılır. Daha sonra kullanım amacına göre geçiş kontrol sistemleriyle entegre şekilde çalışır.

Plaka Okuma Sistemleri; Kollu Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker gibi bariyer sistemleriyle birlikte çalışabilir. Aynı zamanda otoparklarda, sitelerde, alışveriş merkezlerinde (AVM), gümrüklerde kullanıma uygundur.

Ankara’da bulunan firmamız Plaka Tanıma Sistemi hizmeti vermektedir. Uygun fiyata kaliteli ve garantili hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi

Otomatik Plaka Tanıma sitemi düşünülenin aksiye yeni değil eski bir buluştur. Erken teknolojilerden, 1970'lerin ortalarında İngiltere'de test edildi. Ancak, 1990'larda daha ucuz ve kullanımı daha kolay plaka tanıma kamera yazılımındaki yeni gelişmeler ortaya çıktığında popüler hale gelmeye başladı. O zamandan beri, geleneksel akıllı video teknolojisine dayalı LRP, video verilerinin kaydedilmesiyle sınırlı kaldı ve daha sonra bir sonraki adımda analiz edilebildi. Günümüzde derin öğrenmeye dayalı yeni teknolojiler, süreçlerin otomasyonunu ve çok daha verimli trafik yönetimini mümkün kılıyor.

Plaka Tanıma için akıllı uygulamalarla donatılmış ağ bağlantılı kameralar, yalnızca video çekmekten çok daha fazlasını yapabilir. Bu cihazlar aynı zamanda video analizi yaparak otopark girişlerinde bariyerlerin açılması, otoyollardaki şüpheli araçların tek seferde bildirilmesi gibi işlemleri algılıyor ve kayıt ediyor.
Güvenlik kameralarındaki güçlü işlemciler ve IoT'deki yüksek hızlı veri aktarımı, doğrudan cihazlarda video işlemeyi sağlar. Gerçek zamanlı analizlere dayalı olarak, kameralar bilinçli kararlar verebilir ve buna uygun eylemleri gerçekleştirebilir. Akıllı kameralar yalnızca bir işlevle sınırlı değildir. Plaka Tanıma, örneğin yalnızca plakaları değil, aynı zamanda araç sürücülerini ve araç tiplerini tanımak için yüz veya nesne tanıma ile birleştirilebilir.

Plaka Tanıma Sistemi Nedir ?

1. Plaka Konumu: Bir araç görüntüsünün hangi yönünün plaka olduğunu belirleyin.

2. Boyutlandırma ve Yönlendirme: Plaka görüntülerinin açısını ayarlayın ve optimum boyuta hesaplayın.

3. Normalleştirme: Yakalanan plaka görüntüsünün kontrastını ve parlaklığını ayarlayın.

4. Karakter Segmentasyonu: Bir plaka üzerinde ayrı alfasayısal karakterleri bulun.

5. Optik karakter tanıma (OCR): Yakalanan görüntüyü alfasayısal metin girişine çevirin.

6. Sözdizimsel ve Geometrik Analiz: Metin bilgilerini belirli bir kural kümesiyle doğrulayın.

Tüm bu işlevler aynı anda ve gerçek zamanlı olarak yürütülür, bu da kameralardaki video analizini önemli ölçüde hızlandırır. Çıkarılan metin bilgileri daha sonra örneğin araç sahiplerini belirlemek veya çalıntı araçları tespit etmek için veri tabanlarına otomatik kayıt edilir.

Bugün dünya çapında sayısız uygulama geliştiricisi, araç plaka tanıma doğruluğunu iyileştirmek ve geliştirmek için çalışıyor. Böylece kameralar, arabalar uzaktayken, karanlıkta veya yüksek hızda sürerken bile birinci sınıf sonuçlar veriyor.

Plaka Tanıma Sistemi Ne Kadar?

Plaka tanıma istemleri fiyatları ürün grubuna göre değişmektedir. Kameranın teknik özelliklerine, aracın gelip gittiği yöne göre kaç adet kamera olacağına, yazılım fiyatlarına, kaç adet yazılım olacağı, paket içeriğine dahil olan veya olmayan ekipmanlara göre değişebilmektedir. Örneğin bilgisayar, monitör, kamera için olan direkler veyahut da montaj, kablo, adaptör gibi ürünlerin paket içeriğine dahil olup olmaması ekipmanların müşteride var olup olunmadığı bilinmediği için size özel teklifler hazırlamaktayız. En uygun fiyat ve yüksek kalite için bize ulaşın!

Ürünlerimiz

İletişim

  • Adres: Melih Gökçek Bulvarı, Eminel İş Merkezi No:18/101 Yenimahalle-ANKARA
  • Telefon: 0 (312) 911 11 84
  • Fax: 0 (312) 911 11 85
  • E-Posta: info@yakguvenlik.com