Lastik Patlatan Yol Kapanı Ankara - Yak Güvenlik Geçiş Kontrol, Bariyer Sistemleri, Ankara, Ostim

Lastik Patlatan Yol Kapanı Ankara

Lastik Patlatan Yol Kapanı Ankara

Lastik patlatan yol kapanı; üzerinden geçen araçların tekerleklerini patlatmak için kullanılan bir üründür. Kullanım amacı göre birkaç çeşit modeli bulunan bir sistemdir.

Sabit yol kapanları, bulundukları yerlere montajlanan ve sadece belli yöne geçişi izin veren yol kapanlarıdır. Üzerinden araç geçerken mekanik tasarımda bulunan tırnaklar aşağı doğru inerek güvenli geçişi sağlamış olur.

Seyyar Yol Kapanları ise genellikle emniyet birimlerinin tercih ettiği bir kapan modelidir. Üzerinde bulunan çiviler sayesinde üzerinden geçen araçların tekerleklerini patlatarak aracın kaçmasını engellemiş olur.

Yak Güvenlik olarak özel üretim modeli olan Lastik Patlatan Yol Kapanı ise küçük araçların yanı sıra kamyon ve tır gibi büyük tonajlı araçlarında tekerleklerini hızlı ve güvenli şekilde patlatabilir. Tekrar tekrar kullanılabilen yol kapanı modelimiz kullanıldıktan sonra herhangi bir bakım gerektirmez.

ST37 çelikten imal edilen ürünümüz kalınlığı 10 mm ve yüksekliği 7-10 cm arasındadır. Özel taşıma kutusu ile birlikte ağırlığı ise 50 kg’dır. İki kişinin taşıyacağı şekilde üretilen kutu çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır. Yol Kapanı kolaylıkla tek bir kişi tarafından hem serilebilir hem de toplanabilir.

Ankara’da bulunan firmamızdan ürün hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir.

Lastik Patlatan Yol Kapanı

Polis veya askerlerin denetim yaptığı yerlerde veyahut terör bölgelerinde “dur” ihtarına uymayan araçların içerisindeki insanlara zarar vermeden etkisiz hale getirmek için kullandığı en yaygın ve en etkili yöntemdir. Araç tekerlerine batan onlarca özel çiviler, lastiğin havasını alarak, aracın yavaşlayarak durmasını sağlar. Araç tekerlerinde bulunan hava basıncını, aracı belli bir mesafe sonrasında duracak şekilde tasarlanmıştır.

Lastik Patlatan Yol Kapanının üzerinde 170 adet çivi bulunmaktadır. Çiviler lastikteki havanın kontrollü olarak boşalmasını sağlar. Elle atılarak rahatlıkla yere serilebilir ve hızlı bir şekilde toparlanabilir. Bunun için yaklaşık 8 metre uzunluğunda esnek malzemeden imal edilmiş ipi ve özel sarma makarası bulunmaktadır. Lastik Patlatan Yol Kapanının kolay taşınması ve güvenle muhafaza edilebilmesi için özel tasarım taşıma çantası vardır. Ürünün çantalı yaklaşık ağırlığı, 7 ile 10 kilogram arasındadır.

Mekanik Lastik Patlatıcı Bariyer

Mekanik Lastik Patlatıcı Bariyer, yer tuzağı ve araç kapanı olarak da geçmektedir. Mekanik Lastik Patlatıcı Bariyer tek yöne açılan kontrollü araç kapanıdır. Araçların girmesini engeller fakat çıkışlarda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Kasisli Araç Lastik Patlatan Bariyer

Kasisli Araç Lastik Patlatan Bariyerlerimiz asfalt üzerine herhangi bir kazı yapılmadan yere özel zemin üstüne montajı yapılmaktadır. Tümsek kapan olarak da bilinen bu bariyerler, sıva üzerine direkt olarak zemine vidalanmaktadır. Kasis kapanının içinde yaylı bir mekanizma olduğu için kapan dişlerinin temiz tutulması gerekmektedir. Temiz tutulmadığı takdirde, kapan bariyerlerinin dişleri zamanla kırılmaktadır. Üzerinden geçiş yapacak olan araçların tonaj ağırlığına göre üretilmektedirler. Paslanma imkanı yoktur, ısıl işlem görmüş çelikten üretilmiştir ve 2 yıl garanti sürelidir.

Lastik Patlatan Bariyer Fiyatları

Lastik Patlatan Bariyer Fiyatları ürün grubuna göre değişmektedir. Direkli kapan bariyer uyarı levhaları ücretsiz verilmektedir. Tek parça sacdan lazer kesimle işlenir. Yarım ve bir metre parçalar halinde üretimi yapılmaktadır. Yan yana kasis tarzında ekleme yapılmak istenirse istenilen ölçü yapılabilmektedir. Fiyatlar opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir. Sac kalınlığı araç tonaj ağırlığı gibi vs. En az 10 çeşit Lastik Patlatan Bariyer ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.

Ürünlerimiz

İletişim

  • Adres: Melih Gökçek Bulvarı, Eminel İş Merkezi No:18/101 Yenimahalle-ANKARA
  • Telefon: 0 (312) 911 11 84
  • Fax: 0 (312) 911 11 85
  • E-Posta: info@yakguvenlik.com