Kollu Bariyer Ankara - Yak Güvenlik Geçiş Kontrol, Bariyer Sistemleri, Ankara, Ostim

Kollu Bariyer Ankara

Kollu Bariyer Ankara

Kollu Bariyer; geçiş kontrol sistemlerinde en çok tercih edilen bariyerdir. Sistem genel olarak 2 metre ile 6 metre arasındaki bir alüminyum kolu (profili), motor ve redüktör ile birlikte hareket ederek çalışmaktadır.

Kollu Bariyer sistemleri; kamu kurum ve kuruluşlarında, alışveriş merkezlerinde, otellerde, otoparklarda, apartmanlarda kullanıma uygundur.

Kollu Bariyer Sistemi; kumanda, buton yüz tanıma, parmak izi, HGS (Hızlı geçiş sistemi), OGS (Otomatik geçiş sistemi) veya plaka tanıma sistemiyle birlikte uyumlu çalışır. Açılma ve kapanma hızları 1 saniye ile 8 saniye arasındadır. Bariyer kolunun araç veya yaya üzerine inerek kazalara sebep olmaması için, emniyet fotoseli ve loop dedektörü birlikte kullanılır.

En kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti vermek amacıyla Ankara'da kurulan firmamız Türkiye'nin her ilinde sizlere otomatik bariyer sistemi konusunda üretim, montaj ve kurulum, bakım ve onarım gibi konularda destek vermektedir.

Detaylı bilgi veya teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kollu Bariyer

Bir gişeden, kontrol noktasından, otoparktan vb. geçerken büyük olasılıkla otomatik bir bariyerden geçmişsinizdir. Bu kapılar, araçların belirli alanlara erişimini kontrol etmek ve trafik akışını kontrol etmek için kullanılır. Kollu bariyer kapıları gerçek bir kapıdan çok bir çubuk veya direk gibidirler. Gelen araçların yolunu kapatmak için otomatik olarak alçalan uzun bir koldan oluşur. Araçlar geçiş belgesi verdikten, şifre girdikten veya geçiş ücreti ödedikten sonra çıtayı yükselterek geçişlerine izin verilir. Kolu yükselten ve alçaltan bir elektrikli motor tarafından çalıştırılır. Birçok kollu bariyer kapısında erişime izin vermek için bilet, kart, kod vb. algılayan materyaller kullanılır. Araç girişlerine izin vermek veya engellemek için genellikle bir kollu bariyer sistemi kullanılır. Aynı zamanda bir otopark bariyer sistemi olarak da bilinir. Araç bariyer sistemleri genellikle alanları kısıtlamak ve gişelerden geçişi kontrol etmek için park tesislerine, kontrol noktalarına ve girişlere kurulur.

Otomatik Kollu Bariyer

Otomatik Kollu Bariyer, trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklar için özel olarak tasarlanmıştır. Standart park bariyerlerine kıyasla otomatik kol bariyerleri araç ve yaya kalabalığı olan ortamlar ve yoğun trafik alanlarının kullanımı için uygundur. Güçlü bir elektrik motorunun yardımıyla, bariyer sürekli kullanılsa bile en sıcak ve zorlu çevre koşullarına dayanabilmektedir. Otomatik bariyerlerin bir diğer güçlü avantajı, yavaş başlatma / yavaş durdurma işlemi sağlayan frekans kontrolü ile çalışmaktadır. Bu işlem kullanım ömrünü önemli ölçüde artırır.

Kontrol ünitesi elektromekaniktir, ancak güç durumunda arıza bariyeri bir serbest bırakma dişlisi mekanizması yardımıyla manuel olarak indirilebilir veya kaldırılabilir. Kontrollü elektroniklerin yardımıyla, her türlü kart okuyucu, parmak izi veya el şekli gibi biyometrik okuyucular, radyo kontrolü, açma / kapama tuşu anahtarı vb. İle yükseltme / indirme işlevi sağlanabilir. Ayrıca, fotoseller, endüktif döngü dedektörleri, yanıp sönen ışıklar veya kırmızı / yeşil ışıklar gibi güvenlik aksesuarları sisteme entegre edilebilir.

Kollu Bariyer Nerelerde Kullanılır?

Otomatik bariyer sistemleri son derece çok yönlüdür ve bireysel ihtiyaçlara göre ayarlanabilir. Bu nedenle her türlü projeye uygulanabilir. Bunlar sadece halka açık otoparklar için değil, özel arazi sahipleri ve birçok türden işletme için de faydalı olabilir. Örneğin, araçların geçişine izin verildiğinde özel bir yola veya araba yoluna girişine izin vermede ve başkalarının izinsiz girişini önlemek için otomatik bir bariyer kullanılabilir. Sadece apartman sakinlerinin girip çıkabileceği otoparklar için kullanılabilir. Gerekirse ziyaretçilere geçici bir erişim kodu verilebilir.

  • Alışveriş merkezleri
  • Bakanlıklar
  • Ticari binalar
  • Siteler, Apartman Garajları ve Müstakil Evler
  • Okullar, Oteller, Park ve Hastaneler
  • Gişeler

Kollu Bariyer Sistemleri

Kol bariyer sistemleri; İş merkezleri, şantiyeler ve fabrika gibi yerlere araç giriş-çıkış noktalarında güvenli ve kontrollü geçişi sağlar. Yoğun trafik akışı için işlevsel olan kol bariyer sistemleri, güvenlik personelinin gerekli kontrolü yapmasını sağlar. Geçiş konforunuzu artırmak için KGS veya OGS sistemlerinde entegre plaka tanıma özelliğini ve kesintisiz çalışmayı kullanabilirsiniz. Etkili yol tutuşu ile geliştirilen kollu bariyer sistemleri, gizli IR güvenlik sensörü sayesinde geceleri bile yüksek seviyede güvenlik sağlar. Elektrik kesintilerine karşı manuel müdahale için manuel kullanıma sahiptir. Ayrıca çalışma sırasında uyarı ışığının açılıp kapanmasını göstererek olası kazaları önler.

Ürünlerimiz

İletişim

  • Adres: Melih Gökçek Bulvarı, Eminel İş Merkezi No:18/101 Yenimahalle-ANKARA
  • Telefon: 0 (312) 911 11 84
  • Fax: 0 (312) 911 11 85
  • E-Posta: info@yakguvenlik.com